Crypto valuta megszerzése
2021. november 23. írta: Crypto Quide

Crypto valuta megszerzése

Hogyan kerülhet a birtokunkba?

blog3uj_rajztabla_1.pngA kriptovaluta megszerzéséről fogunk ma mesélni, ahogyan azt a korábbi blogbejegyzésünkben megígértük, hogy ha nem olvastad az előzőt, akkor még megteheted, kattints ide

A mai blogban írni fogunk, hogy milyen lépéseket kell megtenni, mielőtt nekifogunk, hogyan kerülhet a tulajdonunkba, hogyan őrizhessük meg.

A lépéseket és a tippeket az internetről szedtük egy csokorba és egyszerű szavakkal fogjuk elmesélni számodra, hogy mi is a teendőd, ahhoz, hogy befektess kriptovalutákba. 

Először ismertetjük, hogy milyen lépések előzik meg a kriptovaluták vásárlását, ezt három lépésben foglaltuk össze. 

blog3_2_rajztabla_1.png

1. Lépés: 

Az első lépés megtétele előtt fontos, hogy informálódnod kell a kriptovaluta piacáról. Nincs más dolgod, mint olvasni, olvasni és olvasni. Kutatásokat kell végezz, de nyugi nem kell megijedni, nem valami nagy kutatásra gondolunk, hanem csak annyit kell tegyél, hogy követed a kriptovaluták árfolyamait.

Az árfolyam követésére mi a CoinGecko telefonos alkalmazást ajánljuk, amit letölthető App Store-ból, de a Google Play Áruházból is, mert így akár a buszon vagy ebédszünetben is rá tudsz pillantani, de ha épp a laptop előtt vagy, akkor ide kattintva is tudod követni. Az alkalmazásban a kriptovaluták csökkenő sorrendben vannak felsorolva, természetesen az első két helyen a Bitcoin (BTC) és az Ethereum (ETH) van, de ezt egy másik blogban kifejtsük részletesebben.

A listában láthatjuk, hogy 24 órában hány %-kal nőtt vagy csökkent az áruk és hogy egy kiválasztott valuta mennyi dollárba kerül. Érdekesség, hogy ma a világon összesen körülbelül 2 673 020 613 499$ (ez minden percben változik, szóval lehet, hogy ha most ránézel, akkor már nem ezt az összeget fogod látni) forog a crypto valuta piacán.

2. Lépés:

Az első lépés pedig nem más, mint hogy kiválaszd és eldöntsd melyik kriprovalutába/ kriptovalutákba szeretnél befektetni.

Itt is megjegyeznénk, mint az előző bejegyzésünkben, hogy a jövedelmed azon részét fektesd bele, amelyik esetleges elvesztése után nem fogod lenullázni a saját tőkédet, vagyis azt az értéket, amid van jelenleg, mert ez egy új piac, ami azt jelenti, hogy a kockázat szintje magas, azaz lehet, hogy sokat fogsz nyerni, de az is lehet, hogy elveszíted.

Felhívjuk arra is a figyelmet, hogy ne csak egy kriptovalutát válasszunk, és ne csak Bitcoin-ot, persze fontos, hogy legyen Bitcoint-unk, mert ez a legismertebb és a legerősebb crypto, de érdemes más fajtába is befektetni, úgynevezett altcoinokba, hiszen a kriptovaluta piacát a Bitcoin határozza meg, de ha nő a Bitcoin, akkor a többi valuta is fog növekedni. 

Ennél a lépésnél is fontos, hogy információt szerzzünk a kiválasztott kriptovalutáról, hogy mi a történelme, meg kell győződni, hogy megbízható-e, azaz, hogy ki hozta létre, ezért azt javasoljuk, hogy kisebb kockázatot vállalunk azzal, hogy ha a top 5/10 kriptovaluta közül vásárolunk. Minden kriptovalutának vagy úgynevezett fehér könyve, amiben megtaláljuk a megjelenési körülményeit, a stratégiáját és a célját. A fehér könyv bizonyítja, hogy hiteles, megbízható és törvényes, tehát felelősséget vállalnak érte. 

3. lépés:

El kell döntsd, hogy hosszú vagy rövid távon szeretnél befektetni, vagy mindkét táv lenne a megfelelő? Szerintünk, ha kezdő vagy, akkor először tűzz ki egy célt, hogy mit is akarsz elérni. Kezdőként a hosszú távon gondolkodás a megfelelő, hiszen ez a legjobb módszer arra, hogy megtanuld, kitapasztald a kriptovaluta piacát.

Tehát "Gondolkodj hosszú távon!", azaz most vegyél kriptovalutákat, aztán csak kövesd az árfolyamváltozásokat, és esetleg "sétáltasd" a nyereségedet az egyik valutából a másikba. Itt arra értsük, hogy beteszed például az egyik felét Bitcoinba, a másik felét az összegnek Ethereumba, és mikor nyertél rajtuk akkor a Bitcoinban lévő összegedet beteszed Ethereumba, és ami az Ethereumban volt, azt átteszed egy másikba. A tanulási, a tapasztalat szerzési folyamaton, ha túl vagy, akkor jöhet a rövid távú is.

A következőkben megnézzük, hogy hogyan is tudunk vásárolni kriptovalutákat. Két módszere ismert:

  1. bányászattal, ez igen bonyolult, és szükségünk van bányászatra alkalmas gépre, ami igen drága, ezért nem ajánlatos kezdőként ezt a módszert alkalmazni
  2. vásárlással, ezt kriptovaluta tőzsdén, tőzsdei irodában, de akár egy másik felhasználótól is megvásárolhatod, ez azt jelenti, hogy te is el tudsz majd adni

Mi most a második módszert, a vásárlás lépéseit fogjuk kicsit részletesebben megvizsgálni.   

blog3_1_rajztabla_1.png

1. lépés: 

Először, amire szükséged van az egy fiók az egyik kriptotőzsdén, tehát regisztrálnod kell. Kezdőknek leginkább a Coinbase platformot ajánlják, mivel egyszerű a kezelése, szabályozott, felhasználóbarát és megbízható, akár a telefonodra is le tudod tölteni. 

A továbbiakban a Coinbase platformon keresztül fogjuk bemutatni a lépéseket. A  regisztrációhoz meg kell add a neved, e-mail címed, telefonszámod, születési dátumot, lakcímet és ki kell választani, hogy mire használjuk a platformot. Azonosítani is kell magunkat egy személyi igazolvánnyal, akár a jogosítvánnyal, úgy is, hogy te is látszódj. Hozzá kell csatolj egy bankkártyát, amiről fogod a pénzt feltölteni a kriptotőzsdére, és kész is vagy a regisztrációval, persze kell kapjunk egy visszaigazolási üzenetet.

2. lépés:

A regisztráció után fel kell töltsük a a coinbase számlánkat. A előzőleg hozzáadott bankkártyán keresztül egy egyszerű SEPA (en: Single Euro Payments Area, hu: Egységes Euró Fizetési Övezet) tranzakciót végzünk. Tehát nem szükséges, hogy  a bankkártyádon eurós számla is legyen, mert a rendszer automatikusan átváltja a lejt, a forintot is euróba. A coinbase számlán megjelenő, mostmár euróban az összeg és ezt tetszésünk szerint válthatunk kriptovalutába. 

3. lépés:

Más dolgunk nincs is, mint, hogy vásároljunk. A coinbase kezdőlapján a Portfolio gombra, aztán a Buy/Sell fülecskére. Kiválasztod, hogy melyik digitális valutát szeretnéd megvásárolni, meg kell adnod, hogy mekkora összeget akarsz beváltani, a fizetési módot, a mi esetünkben a bankkártyás, mert ez a leggyorsabb és a Buy gombra kattintva megejtettük a vásárlást. 

Javaslatok szerint érdemesebb nem a kriptotőzsde platformokon tárolni a Bitcoinokat, mert olyan mintha bankban tartanád, ezért mindig jobb, ha egy külső walletbe (pénztárcában) tárolod, ahol csak te ismered a privátkulcsot.

A mai blogunkba ennyi fért bele. Bízunk abban, hogy tudtunk segíteni, és adtunk egy kis löketetett, és bátorságot, hogy belefogjál a kriptovaluta befektetéseidhez. A következő blogbejegyzésünkben top 5 kriptovalutát fogjuk bemutatni, tarts velünk.  

 

A bejegyzés trackback címe:

https://cryptoquide2021.blog.hu/api/trackback/id/tr5116762190

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

KisLajos 2021.11.30. 11:39:09

Ennek hatására vettem egy cryptot én is, de csak próba ként, majd jelentkezhetek a fejleményekkel. Csak ajánlani tudom az olvasóknak.

Crypto Quide 2021.11.30. 11:48:56

@KisLajos: Nagyon örvendünk, hogy bele mertél fogni, a célunk az volt, hogy adjunk egy kis löketet, és közelebb hozzuk a kriptovaluta világát az emberekhez, mert tapasztalataink alapján sok ember, azért nem mer belefogni, mert olyan távolinak tűnik ez a világ. Várjuk a fejleményeket és sok sikert kívánunk a Crypto Quide csapata :D
süti beállítások módosítása