A kriptovaluta piacot befolyásoló tényezők
2021. december 14. írta: Crypto Quide

A kriptovaluta piacot befolyásoló tényezők

1. rész

blog9.pngNem tudjuk, hogy mennyire követtétek múlt héten az árfolyamot a kriptopiacon, de eláruljuk, hogy nagyot zuhantak az egyes kriptovaluták árfolyama, nagyon-nagyot, ezért úgy gondoltuk, hogy írok azon tényezőkről, amelyek befolyásolják.

 

A kriptovaluta vagy bármely más eszköz árát különböző tényezők vezérlik. Az ármozgás a piaci kereslettől és kínálattól függ, de vannak más tényezők is, amelyek befolyásolják a kriptovaluta árát.

Felmerült egy olyan kérdés benned, hogy mi is befolyásolja a kriptovaluta piacot? A blogbejegyzésből megtudhatod, tarts velünk. Mielőtt belekezdnénk, azelőtt fontos megjegyezni, hogy az alább említett tényezők többségét nem mindig lehet meghatározni. Az árjóslások spekulatívak, azaz mély gondolatokat ébresztő eszmefuttatások!

Az egyetlen módja annak, hogy valóban előre jelezzük, hogy milyen irányba mozoghat egy kriptopénz. A módja lehet alapvető, de akár technikai elemzés is, ilyen például, hogy naprakésznek kell lenned a kriptográfiai hírekkel, a technológiai fejlődéssel és a piaci hangulattal (azt jelenti, hogy egy adott eszközhöz vagy a tőzsdék egészéhez a befektetők általánosan hogyan állnak hozzá).

Több ezer kriptovaluta létezésével a kriptopiac megértése kihívást jelentő feladat lehet, különösen a kezdők számára. Tehát itt van néhány fő tényező, amely befolyásolja a kriptovaluta piacot. Két bejegyzésben fogjuk tárgyalni, mert egyszerre túl sok lenne.
blog9_1_2_rajztabla_1.png

Mi befolyásolja a kriptovaluta árát?

1. Kereslet és kínálat

A kínálat és a kereslet kulcsfontosságú elv a pénzügyi szektorban, különösen a kriptográfiai befektetések terén. Ez egy elég egyértelmű tényező, amelyre figyelni kell; egy olyan tényező, amely befolyásol bármit, amellyel kereskedik (legyen az részvény, forex vagy kriptográfia).

Ha valaminek hiánya van, annak értéke megnő; ha valami bőséges, valószínűleg csökken az érték. Nem titok, hogy a kereslet és kínálat jelentős hatása van az inflációra és a deflációra, de mit is jelentenek ezek.

Az infláció egyszerűen tartós árszínvonal-emelkedést jelent, de több terméknél kell ezt észlelnünk, azaz mindennap csökkenti a fizetőeszköz értékét, azaz ma egy pénzegységgel (pl. 1 euróval) sokkal többet meg tudunk venni, mint holnap. A defláció ez pont az infláció ellentéte, az árak hónapról-hónapra, évről-évre csökkennek, kismértékű árszínvonal csökkenés.  

Minél nagyobb a kereslet és alacsonyabb a kínálat, annál magasabb egy kriptográfia ára.

Ami a hiányt illeti, a bányászat is fontos, mert ha egy kriptovaluta korlátozott kínálattal rendelkezik, akkor ez a kínálatot és a keresletet is befolyásolja.

Utolsó sorban ne feledkezzünk meg a felezés folyamatáról sem. A kriptovaluták felezhetnek, amely azt jelenti, hogy folyamatosan csökkenti az érmék kibocsátási arányát, amikor a kriptovaluta elér egy bizonyos blokkszámot (vagy az eltelt időt), és ezt követően az egyes blokkok blokkjutalma csökken.

2. Előállítási költség 

Az előállítási költség egy másik tényező, amely befolyásolja a kriptovaluta piacot. A bányászat folyamata nemcsak a kereslettel és a kínálattal, hanem a költségekkel is összefügg.

Például ha a Bitcoinról van szó, meg kell említenünk, hogy a kitermelés vagy a bányászat folyamata egyre bonyolultabb és költségesebb, itt elsősorban a technológiai felszerelésre gondolunk (a bányászat folyamatát az első bejegyzésünkben olvashatod el ide kattintva).

Az áramfogyasztás felvet néhány ökológiai problémát is, amelyek szintén befolyásolhatják a kriptográfiai beruházásokat.

3. Piaci hírek

Mivel a média ereje nyilvánvaló, nem meglepő, hogy a piaci hírek olyan fő tényezők, amelyek befolyásolhatják a kriptovaluta piacot.

Valójában a piaci hírek az első számú dolgok, amelyeket meg kell nézni a kriptovaluta-kereskedelem terén – ez a tényező bármit tartalmazhat ebben a listában.

A hírek hangulatot teremtenek a kriptográfiai befektetők körében; növelhetik a keresletet vagy pánikot okozhatnak (például a Hogyan befolyásolják a milliárdosok a kriptovaluták alakulását? 1. rész és 2. rész, és erről szól a Squid Game című bejegyzésünk is).

A politikai eseményekről szóló hírek a kriptopénz kereskedelmére is ösztönözhetik az embereket. Például, ha az amerikai dollár csökken, az emberek kereskedhetnek a Bitcoinnal, ha pozitív mozgás van.

Továbbá, ha a gazdaság rossz, a befektetők több pénzt költhetnek a kriptovalutába. Egyszerűen keresse meg azokat a legfontosabb mutatókat, amelyek szerint a gazdaság rossz vagy jó lehet, például a foglalkoztatottság és a bruttó hazai termék (GDP) aránya.

Ráadásul ne felejtsük el, hogy a média is oktatja a kereskedőket a kriptovalutákról, és fokozza az emberek vágyát a kriptók birtoklására.

4. Fejlesztőket érintő botrányok 

Akár hiszed, akár nem, a fejlesztőket érintő botrányok szintén jelentős hatással vannak a kriptovaluta piacra. Mindig van dráma a kriptopénziparban, és rengeteg sáros a projektek között. 

Az egyik legismertebb példa a IOTA. A IOTA elnöke elmondta, hogy egy független biztonsági kutatópofon kellett miután kritizálta a projektet. Ez azt eredményezte, hogy a University College London megszüntette támogatásukat, ami negatív hatással volt a IOTA-ra, a befektetők elvesztették a bizalmukat.

Szemben ezzel azok a fejlesztők, akik nagyon elfoglaltak projektjeik népszerűsítésével, amelyek pozitív hatással lehetnek kriptovalutájukra. Justin Sun of Tron egy ilyen példa, bár meg kell említeni, hogy néhány bejelentése szintén ellentmondásos.

5. A kód frissítése

A kriptovaluták folyamatosan változnak, gyakran új elemekkel bővülnek. Általában a kód frissítéseit hozzáadják a kriptopénz teljesítményének javításához és a decentralizált pénzügyek globális elfogadásának fokozásához.

Például a Bitcoin frissítése a villámhálózat hozzáadásához hatalmas változás, valamint az Ethereum áttérés a munkabiztos algoritmusról a tétbiztosításra.

Ne feledd, hogy a bejelentések befolyásolhatják a kriptovaluta árát is, de a legfontosabb az, hogy ezek a változtatások végre mikor kerülnek végrehajtásra és használható.

A bejelentett változtatások, ha nem lehetségesek vagy nem működnek, ez azt eredményezheti, hogy a befektetők elveszítik a projektbe vetett hitüket.

Fontos megjegyezni, hogy ha a kód frissítése már várható volt, akkor azok nem befolyásolhatják az eszköz árát!

 

A mai bejegyzésben tehát 5 befolyásoló tényezőt tárgyaltunk: a kereslet és kínálat, az előállítási költség, a piaci hírek, a fejlesztőket érintő botrányok, a kód frissítése. A következőben további hét okot fogunk bemutatni, tarts velünk és tudj meg többet.

A bejegyzés trackback címe:

https://cryptoquide2021.blog.hu/api/trackback/id/tr7116782450

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása