Hogyan befolyásolják a milliárdosok a kriptovaluták alakulását?
2021. november 30. írta: Crypto Quide

Hogyan befolyásolják a milliárdosok a kriptovaluták alakulását?

Első rész: Elon Musk "hatalma" a kryptovaluták piacán

blog5_1.pngA tény az, hogy egy nagy ember kijelentése, lehet ez egy milliárdos akár egy híresség befolyásolni tudja a kriptovaluták piacát, ráadásul nem is kis mértékben.

Az interneten ugyanakkor rengeteg álhír is terjed ami sokszor felesleges pánikot is okozhat.

Mai bejegyzésünkben Elon Musk, mérnök, vállalkozó, a világ egyik leggazdagabb emberéről, hoztunk híreket, de mindenkinek a neve hallatán a Tesla jut eszébe. Pár olyan félreérthető posztot gyűjtöttünk össze, amelyek nagyban befolyásolták a kriptovaluta piacát, ezáltal megtudhatjuk, hogy mekkora hatása lehet egy ismert üzletember véleményének a piacra, a valuták ingadozásaira, de legfőképpen az emberekre. Ezáltal is bebizonyítjuk, hogy a kriptovaluta piaca nagyon ingadozó, hiszen egy apró kijelentés, szó megváltoztathatja a "világot". 

Három esetet fogunk bemutatni. Az első az a Dogecoin esete, amikor Elon Musk egyetlen Twitteres bejegyzése nagy változást okozott a kryptovaluták piacán. A második eset egy már nagyobb értékkel rendelkező kryptovalutával kapcsolatos, azaz a Bitcoinnal, illetve Elon Musk kijelentésének következményéről fog szólni. A harmadik pedig a Shiba Inu altcoin-ról szól. 

blog5_111_rajztabla_1.png

1. Eset:

Az első eset amikor a Tesla vezérigazgatója egyetlen egy szóval ugrasztotta az magasba a kryptovaluták értékét. A saját Twitter fiókján egyetlen egy szóval, a "Doge"-al, erre az emberek azt gondolták, hogy a Dogecoin kriptovalutára gondol. 2020 december 20.-án vasárnap tweetelte ki a következő tweetet:1.jpg

A tweetet követően 20%-al megemelkedett az eladás és az eladási ár, majd ez kicsit visszaesett, de továbbra is megtartotta az értékét, ugyanis a tweet előtti árhoz képest 15%-al magasabb lett az ára.

Erre a hírtelen megemelkedésre az volt a magyarázat, hogy egy ismert jó üzletember vagy egy influencer befolyással bírhat a kryptovaluták eladásának ösztönzésében, de csak az alacsonyabb értékű valuták esetében. A fent említett esetben a Dogecoin árfolyama 0,004 dollár volt. Ezzel ellentétben ezt a hirtelen megugrást például a Bitcoin meg sem érezte, ugyanis a jegyzése továbbra is megmaradt 23 ezer fölött.

2. Eset:

A második eset, mint már feljebb is említettük, a Bitcoinról szól. Az eset 2021 januárjában történt, amikor ugyanis a Bitcoin árfolyama a saját medrében folydogált, megtartva a 30-31 ezer dolláros árfolyamot. A szakemberek azt mondták és arra vártak, hogy hamarosan kezd ereszkedni az árfolyam, erre az ellenkezője történt, elkezdett emelkedni az értéke a Bitcoinnak.

A meglepetés nem tartott sokáig, ugyanis kiderült, hogy a Tesla vezére, Elon Musk kiírta a Twitterre, hogy: #Bitcoin. Ennek hatására az emberek elkezdték felvásárolni az adott valutát.2.jpg

1_1.jpgA diagramon látható, hogy elkezdett megemelkedni a valuta értéke. Az eset lecsillapodása után ismét megállt a Bitcoin ára 34 ezer dollárnál, de itt is látható, hogy megemelkedett az értéke a valutának a hullám előtti időszakhoz képest. Ebből kifolyólag azt a következtetést vonhatjuk le, hogy igenis nagy befolyással bír Elon Musk szava a kryptovaluták áringadozásában.

3. Eset: 

2021-11-30_2.png2021 októberében Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója Twitterre kiposztolta a shiba inu kiskutyájáról egy képet.

Ez a poszt nagy hangot adott a Shiba Inu-ként elnevezett altcoin-nak, amelyik egyik napról a másikra hirtelen áremelkedésbe kezdett, ez annak tudható be, hogy az olvasók azt hitték Elon Musk-nak vannak befektetései Shiba Inu altcoin-ba.

Nem sokkal később Elon Musk tisztázta a helyzetet, hogy semmi köze nem volt a posztjának a kriptovalutához, és azt tanácsolta az embereknek, hogy ne fektessenek nagy összegeket Shiba Inu coint-ba, ugyanakkor elmondta ő csak Bitcoin-ba, Ethereum-ba  és Dogecoin-ba fektetett eddig.

Érzékelhetjük, hogy egy kisebb félreértés milyen nagy változásokat okozhat a kriptovaluta piacán, ezért érdemes, ahogy a Bevezetés a crypto világába című blogbejegyzésünkben is írtuk, sokat kell kutatni, híreket olvasni, informálódni, mert nagyon kockázatos ez a piac, és ha elegendő információval rendelkezünk, akkor a befektetéseink sikeresek lesznek, habár így se lesz olyan 100%-osan biztos játszma, de ahogy Agatha Christie, angol írónő írta "az élet nem biztonságról szól: kockázat nélkül nem lehet játszmát nyerni" és Miguel de Cervantes drámaíró szerint "ha felkészült vagy, félig már győztél is". 

A következő blogban még egy milliárdos befektetőt hozunk, aki megváltoztatta a kriptovaluta piacát egyetlen egy cselekedetével. 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://cryptoquide2021.blog.hu/api/trackback/id/tr5716767380

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása